reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renex Przemysł elektroniczny | 19 stycznia 2016

JBG-2 uruchomiło własną linię produkcyjną dla montażu elektroniki

Producent Urządzeń Chłodniczych JBG-2 Sp. z o.o. z Warszowic zainwestował w park maszyn do montażu podzespołów elektronicznych i stworzył nowe miejsca pracy w niedawno utworzonym dziale produkcji elektroniki.
JBG-2 to firma działająca na terenie Katowickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Spółka produkuje profesjonalne urządzenia chłodnicze dla handlu i gastronomii. Większość produkcji przeznaczona jest na rynki zagraniczne, a wśród odbiorców urządzeń chłodniczych znajdują się największe sieci handlowe.

Pod koniec lata tego roku JBG-2 uruchomiło całkiem nowy dział zajmujący się montażem elektroniki. Spółka zatrudniła już w tym celu 7 nowych osób, planowane jest utworzenie kolejnych etatów. - Udział elektroniki w produkowanych przez spółkę urządzeniach jest coraz większy, szczególnie dotyczy to oświetlenia LED. Dlatego po ekonomicznej i strategicznej analizie okazało się, że firmie bardziej opłaca się inwestycja we własny dział montażu, niż zlecanie pracy podwykonawcom – mówi Lech Gold, dyrektor działu technicznego JBG-2.

Firma wydzieliła na potrzeby montażu odpowiednią część hali produkcyjnej i zakupiła niezbędne maszyny i sprzęt. Wśród nowych nabytków znalazł się między innymi piec rozpływowy SMT WERTHEIM S z modułem próżniowym – jak podkreślają przedstawiciele firmy Renex, która dostarczyła i uruchomiła urządzenia do montażu – jest to pierwszy taki piec zainstalowany w Polsce.Linia do montażu elektroniki składa się m.in.: z linii SMT oraz fali lutowniczej. Firma zainwestowała w nowoczesne maszyny firmy YAMAHA, piec rozpływowy SMT WERTHEIM S oraz nowoczesne stanowiska ESD Reeco Premium ze stacjami lutowniczymi Pace st50 i mbt 350. Jak podkreśla firma, skompletowany w nowym dziale sprzęt pozwala na montaż elektroniki o najwyższych światowych standardach, dających gwarancję niezawodności montowanych produktów.

Na początek montaż elektroniki skupiony jest głównie na potrzebach własnych firmy JBG-2 w zakresie elektroniki dla urządzeń chłodniczych. – W obecnej chwili obłożenie maszyn wynosi około 70%. W przyszłości jednak chcemy również świadczyć usługi montażu dla firm zewnętrznych. Będziemy sukcesywnie rozwijać dział w zakresie nowoczesnych maszyn. Warto przy tym zaznaczyć, że nasi pracownicy ukończyli szkolenia z normy IPC 610 oraz ESD a projektanci szkolnie CID , czyli zdobyli wiedzę niezwykle istotną w działalności na rynku montażu kontraktowego – stwierdza Lech Gold.

Następnym krokiem jest rozszerzenie oferty swoich produktów o profesjonalne oświetlenie LED dla hal produkcyjnych, magazynów i obiektów handlowych.

Foto: © Renex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1