reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 października 2008

SKC, koreański dostawca folii dla przemysłu LCD, otworzył fabrykę w Dzierżoniowie

Wortal plastech.pl poinformował o otwarciu przez południowokoreański koncern SKC fabryki produkującej poliestrowe folie. Zakład powstał w Dzierżoniowie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Folie LDF (Light Diffusion Films) produkowane przez SKC-Haas Polska używane są we wszystkich rodzajach monitorów oraz telewizorów LCD. Polska inwestycja SKC kosztowała 53 mln zł.

W maju 2007 r. koncern nabył od miasta teren inwestycyjny o powierzchni 18 ha. Od czasu wmurowania kamienia węgielnego pod pierwszy zakład, na 2 z 18 ha SKC zbudował pierwszą halę produkcyjną. Azjatycki koncern przygotowuje się już do budowy kolejnych, co pozwoli za około 2 lata znacznie zwiększyć rozmiary produkcji i liczbę pracowników.
Dzierżoniów jest pierwszym miastem w Europie, w którym koncern wybudował swój zakład. Zwyciężył z lokalizacjami na Węgrzech, Słowacji i kilkoma polskimi miastami, którymi zainteresowani byli przedstawiciele firmy.

Jak podaje plastech.pl., SKC to trzecia co do wielkości koreańska firma po Hyundaiu i Samsungu. Posiada zakłady w Korei, Stanach Zjednoczonych, Chinach i na Tajwanie. Pod względem wielkości produkcji zajmuje pierwsze miejsce na świecie w segmencie folii optycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2