reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© badoff dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2016

Autonomiczny samochód radzi sobie na śniegu

Ford testuje, jak jego autonomiczny samochód radzi sobie na ulicach pokrytych śniegiem.
Wydaje się, że jazda po śniegu nic szczególnego, zwłaszcza w naszym klimacie, ale właśnie ta umiejętność była przez wielu postrzegana jako jedno z najważniejszych, dotąd nierozwiązanych wyzwań technologicznych dla samochodów autonomicznych. Jeśli biały puch pokryje znaki, zarówno pionowe, jak i poziome, radary i LiDAR-y stają się niemal bezużyteczne. Ludzie radzą sobie w takiej sytuacji patrząc np. na krawężniki czy inne samochody i Ford chce nauczyć samochody, by robiły podobnie. Niezbędne są do tego mapy 3D o wysokiej rozdzielczości, które zawierają takie szczegóły, jak usytuowanie krawężników i pasów na jezdni, drzew, znaków, a także dopuszczalne limitów prędkości i inne potrzebne informacje. Dzięki temu pozycja samochodu może być znana co do centymetra, nawet w warunkach ograniczonej widoczności.

Ford przeprowadzał testy w specjalnie stworzonym minimiasteczku Mcity w Michigan, gdzie o zimowe warunki nietrudno.Źródło: wired.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1