reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© federicofoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 stycznia 2016

GE zwolni 6,5 tys. osób w Europie

General Electric zamierza zredukować zatrudnienie w europejskich oddziałach: w ciągu najbliższych dwóch lat wypowiedzenie otrzyma nawet 6,5 tys. osób.
Zwolnienia związane są z zeszłorocznym przejęciem działu energetycznego i działu sieci przesyłowych firmy Alstom za 10,3 mld USD.

Około połowa cięć będzie dotyczyła osób we Francji, Niemczech i Szwajcarii. We Francji pracę straci 765 osób, przede wszystkim z głównej siedziby Alstomu oraz działu sieci. GE podtrzymuje jednak obietnicę utworzenia 1000 nowych miejsce pracy we Francji w ciągu najbliższych trzech lat. GE zapowiada, że w Szwajcarii pracę straci około 1300 osób, w Niemczech – 1700, a w Wielkiej Brytanii – 600.

Jak poinformował rzecznik GE, niektórzy ze zwolnionych mogą znaleść inną pracę w koncernie, GE ma obecnie około 2 tys. wolnych etatów w Europie.

W Polsce Alstom ma 2 spółki: Alstom Konstal SA (Chorzów) i Alstom Power Sp. z o.o. (siedziba w Warszawie, oddziały we Wrocławiu i Elblągu oraz biuro w Łodzi).

Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1