reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mpanch dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 stycznia 2016

Samsung Electronics wyprodukuje chipy dla Qualcomma

Qualcomm poinformował, że jedynym producentem najnowszego procesora mobilnego amerykańskiej firmy będzie Samsung Electronics.
Decyzja Qualcomma to świetna informacja dla Samsunga w kontekście rywalizacji koreańskiej firmy z TSMC. - To znacząca wiadomość, ponieważ Qualcomm nigdy dotąd nie zlecał produkcji chipsetów z górnej półki producentom innym niż TSMC – ocenia Warren Lau, analityk Maybank Kim Eng dla Reutersa. Ekspert dodaje, że Samsung może zgarnąć nawet 1 mld USD za kontrakt na procesory mobilne firmy Qualcomm. Snapdragon 820 ma być produkowany w technologii 14 nm LPP (Low Power Plus) i znajdzie zastosowanie w różnych urządzeniach mobilnych, które pojawią się na rynku jeszcze w pierwszej połowie 2016 roku.

Jeden kontrakt, chociaż znaczący, nie odmieni nagle wyników Samsunga, ale może świadczyć o tym, że koreańska firma nabiera rozpędu w rozwoju działalności produkcji układów scalonych na zlecenie i dywersyfikacji źródeł przychodów z tego biznesu.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1