reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photodynamx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 stycznia 2016

Holenderski inwestor w Podstrefie Białystok Suwalskiej SSE

Firma Bravilor Polska chce w Białymstoku produkować m.in. ekspresy do kawy i podzespoły do nich. Pracę w zakładzie znajdzie co najmniej 30 osób.

Pod młotek poszła ostatnia działka w pierwszym kompleksie białostockiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na białostockiej nieruchomości firma Bravilor Polska zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny, dzięki któremu poszerzy ofertę produkowanych ekspresów do kawy i podzespołów. Wartość inwestycji to 47 mln PLN.
- W zakładzie zostaną uruchomione nowoczesne linie produkcyjne, zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania procesów poprodukcyjnych jak również zarządzania. Zastosowane technologie wpłyną na zatrzymanie w Białymstoku wysoko wykształconych pracowników. Bravilor zapowiada nawiązanie bliskiej współpracy z Politechniką Białostocką, jak również technicznymi szkołami średnimi – mówi Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Inwestycja rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku, a zakończy w grudniu 2017 r. Dzięki niej w Białymstoku przybędzie co najmniej 30 nowych miejsc pracy. Bravilor Polska to spółka-córka popularnej, holenderskiej firmy Bravilor Bonamat, która współpracuje z takimi markami jak Tchibo czy Lavazza. Firma powstała 65 lat temu w Holandii, gdzie do dziś funkcjonuje jej jedyny zakład produkcyjny. Zatrudnia przeszło 350 osób na całym świecie. Swoje oddziały ma w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także międzynarodową siecią punktów dystrybucji w ponad 100 państwach. Firma Bravilor zajmuje się opracowywaniem i produkcją szerokiej gamy urządzeń, które służą do przygotowywania napojów, skupiając się na specjałach kawowych oraz warnikach. Poza urządzeniami pod swoją marką, produkuje także dla innych firm. Produkty Bravilor znajdują na wyposażeniu hoteli, restauracji czy stadionów. - To ważny klient, który udowadnia wysoką jakość naszej oferty. Zwłaszcza, że inwestor brał pod uwagę również inne lokalizacje, w tym w centralnej Polsce oraz oferty innych stref ekonomicznych funkcjonujących w kraju. Zdecydował się zainwestować w Podstrefie Białystok na terenach suwalskiej strefy, nie tylko z uwagi na aspekty techniczne nieruchomości, ale też te związane z profesjonalną obsługą inwestora. To dla nas sygnał, że w tych trudniej konkurencyjnie czasach pod względem oferty nieruchomości, warto stawiać na kompleksowe doradztwo i je rozwijać – dodaje prezes suwalskiej strefy, Robert Żyliński. Działka, którą zajmie Bravilor Polska znajduje się naprzeciwko sądu przy ul. Mickiewicza. Ma ok. 3,4 ha. Działka, na której będzie działała firma to ostatnia w pierwszym kompleksie Podstrefy Białystok. Jest to teren o powierzchni prawie 30 hektarów, który udało się sprzedać w ciągu 3 lat dziewięciu przedsiębiorstwom (włącznie z tym ostatnim): Bianor, Bison Chucs, Hartownia Białystok, Odlewnia Białystok, KAN Sp. z o.o., Masterpress, Nibe-Biawar, i Rosti Polska. Źródło: Suwalska SSE
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 11 2019 15:09 V14.5.0-1