reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 05 stycznia 2016

Intel przejmuje Ascending Technologies

Intel podpisał umowę kupna niemieckiego start-upu produkującego niewielkie drony oraz oprogramowanie dla bezzałogowców, w tym autopiloty.
Informacje dotyczące wartości transakcji nie zostały podane do publicznej wiadomości. Wszyscy pracownicy Ascending Technologies, czyli 75 osób, otrzymają oferty pracy w Intelu. - Zgodnie z naszymi planami Ascending Technologies będzie nadal wspierać swoich obecnych klientów, jednocześnie współpracując z działem Perceptual Computing Intela, w celu rozwoju technologii, która umożliwi bezzałogowcom latanie z większą świadomością środowiska, w którym się znajdują – powiedział Josh Walden, starszy wiceprezes ds. nowych technologii w Intelu.

Dzięki przejęciu Ascending Technologies, Intel chce przyspieszyć wdrażanie technologii RealSense w szybko rosnącym segmencie dronów. Jeszcze przed ogłoszeniem transakcji, firmy współpracowały przy tworzeniu rozwiązań umożliwiających dronom rozpoznawanie i omijanie przeszkód, wykorzystując przy tym kamery działające w oparciu o technologię RealSense Intela.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1