reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 lipca 2008

Lego i Flextronics zakończą kontrakt do 2009

LEGO Group zmieni swój system produkcji i w roku 2009 stopniowo wygasi obecny kontrakt outsourcingowy zawarty z Flextronics
W ramach realizacji swojej strategii ustanawiania centrów produkcyjnych w pobliżu największych rynków zbytu w Centralnej Europie oraz USA, LEGO Group podjęło decyzję o zwiększeniu koncentracji na rozwiązaniach bazujących na produkcji własnej.

LEGO Group oraz Flextronics podjęło wspólnie decyzję o przejęciu przez LEGO Group produkcji realizowanej na zlecenie firmy w fabrykach zlokalizowanych w Juárez (Meksyk) oraz Nyíregyháza (Węgry).

W przypadku zakładu w Nyíregyháza, LEGO Group negocjuje z Flextronics przejęcie samej fabryki oraz personelu. Rozmowy mają być prowadzone do końca lipca.

W przypadku Juárez produkcja ma zostać przeniesiona do nowego zakładu w Monterrey (Meksyk) w pierwszym kwartale 2009, który ma być w pełni gotowy do podjęcia produkcji w drugim kwartale 2009.

LEGO Group w dalszym ciągu posiada zakłady produkcyjne w Billund (Dania) i Kladnie (Czechy) oraz współpracuje z dostawcami zewnętrznymi z Polski, Węgier i Chin. Po przeprowadzeniu zmian w zakresie systemu produkcji, LEGO Group będzie zatrudniać łącznie około 6 500 pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1