reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© head off dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 grudnia 2015

PGZ po raz pierwszy w TOP 100 producentów broni

Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI) opublikował najnowszą listę stu największych dostawców broni i usług wojskowych na świecie. Jest i Polska Grupa Zbrojeniowa na 67 miejscu.
Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI) co roku opracowuje listę 100 największych dostawców broni. Polska spółka znalazła się w tym zestawieniu po raz pierwszy: Polska Grupa Zbrojeniowa z przychodami na poziomie 1,27 mld USD jest na 67 miejscu.

Pierwsza piątka największych producentów broni prezentuje się następująco:
  1. Lockheed Martin, USA,
  2. Boeing, USA,
  3. BAE Systems, Wielka Brytania,
  4. Raytheon, USA,
  5. Northrop Grumman, USA.
Stockholm International Peace Research Institute (ang. Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem) powstał w w 1966 roku, dla uczczenia 150. rocznicy nieprzerwanego pokoju w Szwecji. Opracowywana przez SIPRI lista największych producentów broni powstaje na podstawie przychodów firm. W rankingu nie ma chińskich firm, ponieważ Chiny nie udostępniają danych dotyczących sprzedaży broni.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2