reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© youssouf cader dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 grudnia 2015

Miliard dolarów na sztuczną inteligencję

1 mld USD – tyle przedstawiciele branży technologicznej przeznaczą na wsparcie rozwoju sztucznej inteligencji pracującej dla dobra człowieka.
Nietrudno się domyślić, że jedną z osób wspierających projekt „Open AI” jest Elon Musk, szef SpaceX, który już niejednokrotnie ostrzegał, że sztuczna iteligencja (AI) jest zagrożeniem dla ludzkości. Pieniądze wyłożą również m.in. firmy Tesla Motors, Infosys, YC Research, Amazon Web Services, a także współzałożyciel Pay-Pala Peter Thiel.

Nowo powstała Open AI to organizacja non-profit, której jedynym celem jest dopilnowanie, by sztuczna inteligencja rozwijała się w dobrym kierunku, który pozytywnie przysłuży się ludziom. Zyski nie będą istotne. W tej chwili Open AI zebrało już 1 mld USD na działalność, ale jak czytamy na blogu organizacji – w ciągu najbliższych lat wydana zostanie tylko niewielka cząstka tej kwoty.

Wśród naukowców biorących udział w projekcie znalazł się również badacz z Polski – Wojciech Zaremba.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2