reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 grudnia 2015

Nokia otwiera nową siedzibę we Wrocławiu

Nokia Networks oficjalnie otworzyła najnowszą siedzibę we Wrocławiu, która docelowo pomieści około 1200 specjalistów branży IT pracujących nad nowatorskimi rozwiązaniami dla operatorów sieci komórkowych.
Nowe biura oraz jedno z najnowocześniejszych laboratoriów technologicznych na świecie znajdują się w nowo wybudowanym budynku West Gate przy ulicy Lotniczej. To już czwarta lokalizacja Nokii w stolicy Dolnego Śląska, a stały rozwój firmy sprawił, że nowa inwestycja okazała się niezbędna – czytamy w komunikacie Nokii.

- Dynamiczny rozwój naszego Centrum - od 2014 roku zatrudniliśmy ponad 1000 nowych pracowników - wynika z faktu, że nasi inżynierowie tworzą najnowsze rozwiązania dla operatorów komórkowych, pracują też nad technologiami przyszłości m.in. nad siecią 5G, która trafi do komercyjnego użytku dopiero w 2020 roku - mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor Centrum Rozwoju i Oprogramowania Nokii we Wrocławiu.


- Piętnaście lat temu, gdy powstawało wrocławskie Centrum R&D, zespół liczył 10 osób. Dziś w stolicy Dolnego Śląska zatrudniamy 2850 specjalistów – dodaje Bartosz Ciepluch.
Nokia wynajmując 14 tys. m kw., czyli blisko 90% dostępnej powierzchni, jest głównym najemcą budynku. West Gate to czwarty adres Nokii we Wrocławiu, ktorej biura i laboratoria znajdują się też w Bema Plaza, Green Towers oraz we Wrocławskim Parku Biznesu.

West Gate, jako budynek klasy A, posiada szereg ciekawych rozwiązań architektonicznych, m.in. kontrolę dostępu, szybkie i ciche windy oraz ekologiczne systemy oszczędzania wody i energii. Sześć pięter budynku wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt biurowy, ergonomiczne krzesła oraz elektronicznie regulowane biurka. Pracownicy na każdym piętrze mają do dyspozycji także zaplecze kuchenne oraz dźwiękochłonne pokoje do tele- i wideo-konferencji. Budynek posiada również udogodnienia dla rowerzystów: powstały dla nich specjalne szatnie oraz prysznice. Na pierwszym piętrze mieści się jedno z najnowocześniejszych laboratoriów telekomunikacyjnych, w którym wytwarzane oraz testowane są rozwiązania oraz systemy dla operatorów komórkowych na świecie. Jego powierzchnia to ponad 1500mkw.

- W części laboratoryjnej wykonawca budynku specjalnie wzmocnił strop, gdyż cała nasza aparatura waży kilkaset ton. Dodatkowo w podłodze poprowadzony został system wentylacji i klimatyzacji niezbędny do ciągłego chłodzenia naszej aparatury. Całość połączona jest tysiącami kilometrów kabli – mowi Bartosz Srebniak, szef laboratorium Nokii.

Nokia w Polsce

Polski oddział Nokii, zatrudniający obecnie ponad 3750 osób, jest jednym z największych w Europie. Większość pracowników zatrudnionych jest w obszarze R&D, w centrach we Wrocławiu i Krakowie, gdzie powstają najnowsze technologie dla sieci mobilnych. Wrocławski oddział jest trzecim co do wielkości globlanym centrum R&D w strukturach całej Nokii i tym samym jednym z kluczowych ośrodków badawczo–rozwojowych na świecie. Oprócz wytyczania drogi do 5G, polscy inżynierowie opracowują oprogramowanie i aplikacje dla technologii LTE, LTE-Advanced oraz uczestniczą w tworzeniu nowych rozwiązań dla sieci 3G i LTE, wspierając operatorów z całego świata.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1