reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cimat Przemysł elektroniczny | 10 grudnia 2015

Cimat wprowadza nowoczesne rozwiązania

Firma Cimat, producent wyważarek, opracowuje nowe urządzenia, szybko zwiększa przychody i zatrudnienie, a w przyszłym roku zamierza rozpocząć budowę nowej hali.
Cimat rozwija się w szybkim tempie, dotyczy to także działalności badawczo-rozwojowej i opracowywania nowych maszyn. W listopadzie firma ukończyła kolejny projekt unijny o wartości 2,875 mln PLN, w ramach którego powstał TurboTest – urządzenie do sprawdzania i regulacji oraz do pomiaru wydajności turbosprężarek. Firma opatentowała stworzone przez siebie technologie. – TurboTest mamy w sprzedaży już od kilku miesięcy. Na świecie jest olbrzymie zapotrzebowanie na sprzęt do regeneracji turbosprężarek, tymczasem rozwiązania naszych konkurentów są prostsze i mają mniejsze możliwości. My rozwinęliśmy to urządzenie i wprowadziliśmy nowy standard w procesie regeneracji – mówi dla evertiq.pl Przemysław Marcinkowski, członek zarządu firmy Cimat.

Cimat szybko zwiększa sprzedaż. Jak szacuje Marcinkowski, przychody za rok 2015 wzrosną o 30% w porównaniu do roku poprzedniego. Rozwój firmy dotyczy również pracowników: w lipcu 2014 roku Cimat zatrudniał 60 osób, obecnie pracowników jest 85 osób, a w przyszłym ta liczba może się nawet podwoić. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2016 roku rozpoczniemy budowę nowej hali produkcyjnej – mówi Przemysław Marcinkowski. Budynek miałby powstać na działce tuż obok siedziby firmy, znajdującej się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Cimat przeprowadził się do obecnie zajmowanego budynku w 2014 roku.

Również w zeszłym roku, przy wsparciu funduszy unijnych, firma uruchomiła dział badawczo-rozwojowy i zainwestowała w linię do montażu SMT. Jak informuje Marcinkowski, najnowsze zakupy do parku maszynowego to dwie obrabiarki CNC.

Cimat istnieje od 1987 roku. Wyważarki produkowane przez firmę znajdują zastosowanie w wielu branżach, np. lotniczej, motoryzacyjnej, energetycznej, górniczej czy wentylacyjnej. Bydgoska spółka oferuje swój sprzęt głównie na eksport: około 70% produkcji trafia do odbiorców zagranicznych, klienci Cimat to m.in. Valeo, Delphi, Sachs, Eaton czy Rockwell.

Foto: © Cimat

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2