reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ESA Przemysł elektroniczny | 08 grudnia 2015

Powstał gdański akcelerator kosmiczny

Space3ac czyli akcelerator technologii kosmicznych powstał w Gdańsku. Finansowo wesprą go Pomorska SEE, miasto Gdańsk, firma Blue Dot Solutions oraz fundusz Black Pearls.
Akcelerator będzie wspierał firmy zajmując się technologiami kosmicznymi, w szczególności chodzi o wykorzystanie danych zbieranych przez satelity obserwujące Ziemię. - Polska jest na granicy Unii Europejskiej, więc dane z nawigacji satelitarnej mogą być z powodzeniem użyte w cywilnym uszczelnieniu granic i zapewnieniu Polsce i całej Unii bezpieczeństwa – mówi dr Krzysztof Kanawka, prezes Blue Dot Solutions. - Tę branżę cechuje duża dynamika zmian, więc nie wiemy, jakie inne zastosowania zostaną wymyślone. Przecież 10 lat temu GPS był montowany głównie w autach, a teraz już jest powszechny w telefonach komórkowych. Zaczynamy żyć w świecie, w którym internet jest wszędzie: w telefonie, zegarku, samochodzie, naszym domu. Miliardy urządzeń łączą się ze sobą, i z nami. To wymusi nowe zastosowania dla danych pochodzących z kosmosu.

Pierwszy nabór do akceleratora ma się rozpocząć w połowie 2016 roku. Uczestnicy otrzymają m.in. wsparcie techniczne i biznesowe oraz możliwość ze skorzystania z biur czy warsztatów.

Źródło: www.gdansk.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2