reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 grudnia 2015

HG Intelligence z grantem od Microsoftu

Firma HG Intelligence została przyjęta do programu Microsoftu - BizSpark Plus. W ramach uczestnictwa otrzymała 120 tys. USD na konsumpcję mocy obliczeniowej chmury Windows Azure.
Firma HG Intelligence stworzyła platformę Synerise, która pozwala wykorzystywać technologię Bluetooth Low Energy przede wszystkim do obsługi złożonych procesów biznesowych, takich jak płatności mobilne, m-commerce, marketing automation, zarządzania lojalnością klienta oraz poprawę customer experience w każdym kanale. Na naszym portalu HG Intelligence pojawiała się zazwyczaj w kontekście nowoczesnych rozwiązań beaconowych. Spółka HG Intelligence jest partnerem Kontakt.io, czyli jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie firm specjalizujących się w produkcji beaconów i dostarczaniu rozwiązań opartych o chmurę.

BizSpark to program polegający na bezpłatnym udostępnieniu produktów Microsoft oraz wsparciu technologicznym młodych firm wytwarzających oprogramowanie. Celem programu jest przyspieszenie rozwoju debiutujących firm. Od czasu uruchomienia BizSpark skorzystało z niego już ponad 45 000 firm z całego świata, w tym przeszło 1100 z Polski.

- Dla nas wsparcie od Microsoft to przede wszystkim możliwość rozwinięcia skrzydeł - mówi Jarosław Królewski, prezes HG Intelligence. - Pokrycie przez Microsoft kosztów przetwarzania danych w chmurze pozwoli nam przeznaczyć czas i pieniądze na rozwiązywanie problemów biznesowych i rozwój naszej firmy.

Program BizSpark Plus ma charakter zamknięty - młode firmy mogą zostać do niego zakwalifikowane wyłącznie za pośrednictwem partnerów biznesowych przedsięwzięcia: inkubatorów, inwestorów, doradców i firm oferujących usługi hostingowe.

- Oprócz samego wsparcia związanego z usługami w chmurze dostaliśmy także dostęp do rad dotyczących tego, jak maksymalnie wykorzystać możliwości platformy Azure, w szczególności w zakresie skalowania i bezpieczeństwa rozwiązania – dodaje Jarosław Królewski. - To dla nas bardzo ważna kwestia - działamy globalnie i mamy coraz większą liczbę użytkowników na całym świecie.

Krakowski Fundusz Zalążkowy zainwestował w HG Intelligence w 2013 roku. Była to 15 spółka funduszu. W tej chwili w skład portfela inwestycyjnego FZ KPT wchodzą 24 młode firmy.

Źródło: Fundusz Zalążkowy KPT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1