reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© creasencesro dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 listopada 2015

Bosch zakłada spółkę w segmencie inteligentnych budynków

Od 1 stycznia 2016 roku nowo powstała spółka Robert Bosch Smart Home GmbH będzie zajmować się wszystkimi działaniami koncernu w segmencie inteligentnych budynków (Smart Home).
Nowa spółka Boscha połączy m.in. doświadczenie w tworzeniu odpowiedniego oprogramowania oraz czujników. W przyszłości będzie oferować z jednego źródła wiele produktów i usług dla budynków zintegrowanych z internetem, w tym nową funkcjonalność, która pozwala na raportowanie próby włamania oraz pomaga sterować ogrzewaniem w celu oszczędzania energii – informuje Bosch w komunikacie. Pierwsze produkty z tego segmentu, takie jak inteligentny kontroler domowy, termostat czy czujniki otwartych drzwi lub okien, pojawią się na rynku w styczniu 2016 roku.

Rozwiązania Boscha dla inteligentnych budynków celują w gigantyczny rynek: według ekspertów tylko do 2020 roku ok. 230 milionów budynków na świecie – prawie 15% wszystkich gospodarstw domowych – będzie wyposażonych w technologie przeznaczone dla inteligentnych budynków.

Bosch stawia na kompatybilność z urządzeniami innych producentów. Firma jest zdania, że otwarte standardy i platformy przyczynią się do stworzenia technologii przyjaznych użytkownikom. Dlatego system Bosch dla inteligentnych budynków jest modułowy i skalowalny oraz oferuje możliwość łatwego podłączenia kompatybilnych urządzeń innych producentów.

Źródło: Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2