reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Rynki | 26 listopada 2015

Najdroższe przejęcia w branży tech

Rekordzistą jest oczywiście Dell, który przejmuje EMC płacąc 67 mld USD. Ale wśród producentów hardware’u i chipów odnotowano kilka innych wielomiliardowych akwizycji.
Nie trzeba się zanadto cofać w czasie, by wynotować rekordowe pod względem wartości przejęcia w branży technologicznej. Najdalej sięgnęliśmy do 2013 roku, gdy Microsoft ogłosił, że zamierza kupić biznes telefonów komórkowych Nokii. W 2014 roku Google poinformowało o przejęciu spółki Nest Labs, działającej w branży automatyki domowej, w tym samym roku Google sprzedało Motorola Mobility chińskiej spółce Lenovo za 2,9 mld USD (Google było właścicielem Motorola Mobility od 2011 roku, ówczesna wartość transakcji wyniosła 12,5 mld USD). Cała reszta transakcji to zupełnie świeża sprawa.

Oto krótkie przypomnienie:© evertiq

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1