reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© speedfighter17 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2015

Największe firmy z branży elektronicznej w Polsce

Na pierwszym miejscu Lumileds z Pabianic (czyli niegdyś Philips Lighting Poland) z przychodami przekraczającymi 5 mld PLN.
Rzeczpospolita opublikowała Listę 2000, czyli ranking największych firm w Polsce, a my wybraliśmy z niego spółki związane z branżą elektroniczną. Oto one (przychody w tys. PLN):W naszym TOP 40 na razie nie znajdziecie prawdziwych gigantów, czyli LG i Samsunga – o nich przeczytacie jutro, gdy opublikujemy listę największych firm z branży AGD i RTV. Nie ma również przedsiębiorstw z sektora motoryzacyjnego, a ich udział znacznie wydłużyłby zestawienie, wystarczy wymienić TRW, Nexteer, Johnson Controls, Valeo, Eaton czy Delphi.

Na Liście 2000 można znaleźć jeszcze na przykład 3M Company (3M Poland, Kajetany – miejsce 464., 3M Poland Manufacturing Wrocław – 740.), która – chociaż nie zajmuje się działalnością związaną stricte z sektorem elektroniki – to wiele jej produktów znajduje zastosowanie w branży. Na evertiq.pl często piszemy chociażby o Grupie Integer.pl (505), która m.in. produkuje paczkomaty.

Źródło: © Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2