reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikhail mishchenko dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 listopada 2015

Polscy liderzy innowacyjności

W tym roku pierwsze miejsce w rankingu najbardziej innowacyjnych polskich firm, opracowanym przez redakcję „Rzeczpospolitej”, zostały Zakłady Mechaniczne Tarnów.
Raport „Lista 2000” polskich przedsiębiorstw i eksporterów „Rzeczpospolitej”, który ukazał się w październiku tego roku, zawiera także ranking firm innowacyjnych. Wśród 45 przedsiębiorstw, które przodują w działalności badawczo-rozwojowej znajdziemy wiele firm z branży elektronicznej lub pokrewnych. Oto one:- Podstawą do przyznania nagrody w kategorii spółka produkcyjna był rozmiar inwestycji w Centrum Badawczo-Rozwojowe. W ramach kończącego się projektu, dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, we wzrost potencjału badawczego zainwestowaliśmy ponad 60 mln PLN – pisze ZM Tarnów w komunikacie. W ostatnich latach przedsiębiorstwo zbudowało zespół inżynierów posiadających specjalistyczne kompetencje z zakresu mechatroniki, elektroniki, programowania oraz sterowania. Pozwoliło to na pozyskanie unikalnych zdolności projektowych. Konstruktorzy ZM Tarnów opracowali całą rodzinę militarnej wersji monitorów oraz komputery pokładowe, skonfigurowane z własnymi układami napędowymi, umożliwiającymi skuteczne kierowanie ogniem – informuje dalej spółka.

Przygotowując ranking, „Rzeczpospolita” pytała m.in. o wydatki na badania i rozwój oraz strukturę ich finansowania, liczbę zatrudnionych w dziale B+R w przeliczeniu na pełne etaty, a także o liczbę uzyskanych licencji bądź patentów.

Źródło: © Rzeczpospolita, ZM Tarnów

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1