reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ZMorph Przemysł elektroniczny | 18 listopada 2015

USA największym rynkiem zbytu dla ZMorph

Fundusz Arkley podsumowuje III kwartał, w którym skupiał się m.in. na maksymalizacji rozwoju spółki Zmorph, producenta drukarek 3D znajdującego się w portfolio Arkley’a.
Świetne wyniki firmy ZMorph przyczyniły się do kolejnego wzrostu wartości portfela Arkley’a – pisze fundusz w komunikacie. Firma ZMorph osiągnęła już skalę globalną, a fundusz w III kwartale i obecnie angażuje się przede wszystkim w następujące obszary: rekrutacja kluczowych osób do ZMoprh, pozyskiwanie partnerów biznesowych i klientów w Stanach Zjednoczonych oraz udział w światowych targach i wydarzeniach branżowych.

W III kwartale ZMorph uruchomił fundusze z II rundy finansowania dzięki inwestycji Warsaw Equity TFI. Pozwoliło to przede wszystkim na zwiększenie możliwości produkcyjnych i tym samym odblokowanie sprzedaży. Obecnie spółka jest już w stanie produkować około 80-100 drukarek miesięcznie. 90% sprzedaży trafia już za granicę, do ponad 40 krajów na całym świecie.

W związku z tym zarząd spółki skupił się na pozyskaniu kolejnych dystrybutorów. We wrześniu Piotr Wąsowski, prezes zarządu Arkley wraz z Tomaszem Wykowskim, dyrektorem sprzedaży ZMorph, rozpoczęli wizytę w USA, której efektem jest nawiązanie współpracy z około dziesięcioma nowymi resellerami. Tym samym już teraz USA stały się największym rynkiem dla ZMorpha.

ZMorph został również ostatnio wybrany najlepszym startupem z Grupy Wyszechradzkiej podczas konkursu na jednej z największych konferencji technologicznych na świecie – TechCrunch Disrupt w San Francisco. III kwartał to również zaproszenie do prestiżowego Hardware Club – klubu i platformy skupiającej najlepsze projekty Hardware’owe na świecie co dodatkowo podnosi prestiż i możliwości skalowania projektu. W kolejnych miesiącach spółka będzie skupiała się na umocnieniu swojej pozycji właśnie na rynku amerykańskim i rozbudowie sieci dystrybucji w Azji.

Źródło: Arkley

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2