reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Softblue Przemysł elektroniczny | 18 listopada 2015

Softblue tworzy nowatorskie rozwiązania

Już dziś Dział Badań i Rozwoju generuje ponad 20 proc. przychodów firmy, a działalność innowacyjna ma być kluczowa dla bydgoskiej firmy.
10 mln PLN środków, zebranych w ramach emisji prywatnej w kwietniu 2015 roku, zostało zaangażowanych w inwestycje krótkoterminowe, związane z działalnością innowacyjną, która zgodnie z przyjętą strategią stanie się kluczowym obszarem działalności Softblue. Ale to nie wszystko, bowiem jak czytamy w portalu PAP – Nauka w Polsce, wartość pozyskanego kapitału na projekty własne i partnerskie to 30 mln PLN. Są to dofinansowania w ramach projektów lokalnych takich jak Voucher Badawczy, jak również finansowanie pochodzące z takich instytucji, jak np. PARP czy NCBR.

Softblue kontynuuje inwestycje w działalność innowacyjną, głównie z obszarów teleinformatyki i biotechnologii. To właśnie one stają się kluczowym obszarem działalności spółki, której zarząd właścicielski wywodzi się z rodziny z tradycjami naukowymi.

Jakie innowacje powstają w bydgoskiej firmie? Są to m.in. czujniki transportu, które dopilnują, żeby żywność czy szczepionki przewożone były w odpowiednich warunkach. Sensoft umożliwia bowiem pomiar warunków transportu konkretnego opakowania towaru przez cały czas podróży.

Z kolei bezzałogowy pojazd latający AirDron wleci w chmurę dymu i sprawdzi, czy właściciel komina nie zatruwa środowiska, spalając niedozwolone substancje. Inny bezzałogowiec, ForestDron, będzie zapobiegał pożarom lasów, znajdzie składowiska śmieci czy nielegalnego wyrębu i kradzieży drewna. Firma Softblue działa także w branży medycznej: SoftHeart zbada serce bez użycia stetoskopu, a mówiąc bardziej precyzyjnie: umożliwia prewencyjne badania serca w widmach niesłyszalnych.

Wymienione innowacje firma SoftBlue wdraża we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy (UTP), tamtejszym Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Niektóre technologie otrzymają z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju fundusze, które pozwolą wprowadzić polskie produkty na rynki zagraniczne - niemiecki, francuski oraz skandynawski.Firma powstała w roku 2003, jako jednoosobowa działalność gospodarcza, która w 2012 r. została przekształcona w SoftBlue SA. Współpracuje z nią około 60 osób. Jest współtwórcą Kujawsko-Pomorskiego Klastra ICT. Swoje prodkty rozwija kompleksowo – od fazy laboratorium po wdrożenia. Od 2012 roku funkcjonuje tu Dział Badań i Rozwoju, gdzie rozwijane są procesy i produkty biznesowe.

Źródło: © Softblue, PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1