reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© albert lozano dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 listopada 2015

WAGO ELWAG wybuduje trzy hale

Producent złącz i komponentów dla automatyki zainwestuje co najmniej 40 mln PLN na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będą nowe miejsca pracy.
Obszar Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powiększył się o ponad 550 ha. Dotyczy to m.in. gruntów w miejscowości Wróblowice w gm. Miękinia, gdzie zainwestuje firma WAGO ELWAG.

– To tutaj swoją najnowszą inwestycję zamierza zrealizować firma zajmująca się produkcją złączek i komponentów dla automatyki. Na działce o powierzchni ponad 5 ha mają powstać trzy hale produkcyjno-magazynowe z zapleczem biurowym. Firma zainwestuje w Miękini co najmniej 40 mln PLN i utworzy 205 nowych miejsc pracy – informuje Rafał Jurkowlaniec, prezes LSSE.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30 czerwca 2020 roku.

WAGO ELWAG działa na polskim rynku od 1992 roku, siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, gdzie zlokalizowane są hale produkcyjne, biuro handlowe oraz centrum szkoleniowe dla klientów. Spółka zatrudnia w naszym kraju ponad 600 osób. WAGO ELWAG jest częścią światowego koncernu WAGO z siedzibą w Minden (Niemcy), producenta i dystrybutora urządzeń dla automatyki oraz sprężynowych elementów połączeniowych dla elektrotechniki i elektryki. Oferta WAGO obejmuje ponad 60 000 wyrobów, z których część produkowana jest w Polsce.

Źródło: LSSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2