reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ilya shahau dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 listopada 2015

Electrolux, Johnson Controls i Bombardier zainwestują w strefie

Electrolux, Johnson Controls i Bombardier – m.in. te firmy zainwestują w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park”. Fabryka Electroluksa będzie jedną największych na świecie.
Firma Electrolux Poland w Oławie otrzymała już trzecie zezwolenie na działalność w WSSE. Koncern na terenach wałbrzyskiej strefy posiada również fabryki w Żarowie i Świdnicy. Tym razem firma za blisko 20,5 mln PLN planuje rozbudować zakład produkujący pralki i zatrudnić 10 nowych pracowników. Szwedzki koncern do tej pory zainwestował w Oławie 369 mln PLN. - Nowy projekt znacznie zwiększy nasze możliwości produkcyjne. Po jego zakończeniu będziemy największą fabryką koncernu w Europie i jedną z największych na świecie. W zakładzie pracuje obecnie ponad 1300 osób. Co ważne, rozpoczniemy również produkcję pralek z serii premium, czyli najbardziej zaawansowanych technologicznie naszych produktów – tłumaczył podczas uroczystości Ireneusz Kret, dyrektor zakładu Electrolux.

Johnson Controls Polska zamierza rozbudować zakład w Świebodzinie, w którym będą produkowane elementy do foteli samochodowych oraz gotowe siedzenia. Firma zainwestuje 45 mln PLN oraz stworzy 30 nowych miejsc pracy, dzięki czemu zatrudnienie w zakładzie wyniesie ponad 920 osób. To pierwszy inwestor w podstrefie Świebodzin. Dotychczas w ramach WSSE firma Johnson Controls prowadziła działalność w Skarbimierzu, gdzie zainwestowała 176 mln PLN i zatrudniła ponad 630 osób.

Bombardier Transportation Polska, niemiecki producent lokomotyw oraz taboru szynowego planuje rozbudowę wrocławskiej fabryki. Firma zadeklarowała zatrudnienie 100 nowych pracowników. Dzięki projektowi wprowadzone zostaną innowacyjne rozwiązania służące produkcji karoserii wagonów do super szybkich pociągów. Rozbudowa kosztować będzie co najmniej 114 mln złotych.

Jak czytamy w komunikacie, przedsiębiorcy, którzy w III kwartale tego roku otrzymali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park” planują zatrudnić 335 osób. 6 firm deklaruje inwestycje przekraczające 344 mln PLN.

Źródło: WSSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2