reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander podshivalov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2015

Semicon oraz ITR w projekcie w ramach Horyzontu 2020

Semicon oraz ITR uczestniczą w projekcie mającym na celu opracowanie sposobu odzyskiwania elementów elektronicznych oraz ich ponownego wykorzystania w nowych urządzeniach
Semicon oraz Instytut Tele- i Radiotechniczny znaleźli się w gronie instytutów naukowych i przedsiębiorstw z całej Unii Europejskiej. Liderem projektu jest Fraunhofer Institute (Monachium). W Horyzont 2020 uczestniczy łącznie 17 firm z Niemiec, Austrii, Holandii, Irlandii, Finlandii, Szwecji oraz Polski.

Semicon wraz z ITR opracuje:
  • technologię demontażu układów i modułów elektronicznych minimalizującą narażenia termiczne i mechaniczne,
  • sposób oczyszczania i ujednorodniania powierzchni wyprowadzeń elementów,
  • sprawdzanie wytrzymałości odzyskanych elementów na narażenia mechaniczne i termiczne.
Przedstawione zostanie kilka możliwości wykorzystania odzyskanych elementów. Wyszczególnione zagadnienia realizowane będą we współpracy z innymi firmami oraz przy wsparciu naukowym Instytutu Fraunhofera oraz ITR.

W ramach działań projektowych Semicon wzbogaci park maszynowy m.in. o zaawansowane urządzenia do montażu/demontażu elementów dające możliwość reballingu oraz precyzyjnego pozycjonowania elementów podczas montażu – poinformowała firma.

Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań i rozwoju w Unii Europejskiej z budżetem blisko 80 mld EUR.

Źródło: Semicon

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2