reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© uBirds Przemysł elektroniczny | 02 listopada 2015

Sukces Unique na Kickstarterze

Kampania inteligentnego paska do zegarka na Kickstarterze ruszyła we wrześniu. Twórcom urządzenia udało się zebrać zaplanowane 50 tys. USD i uruchamiają przedsprzedaż.
Odzew internautów był bardzo pozytywny – w ciągu pierwszego tygodnia od uruchomienia kampanii udało się zebrać blisko 60 proc. zaplanowanych funduszy. Firma uBirds zapowiada, że paski będą dostępne już w styczniu 2016 roku.

– Każdy będzie mógł dostosować smart pasek do swojego zegarka, wybierając jeden z 3 wariantów kolorystycznych lub skorzystać z naszego kreatora i samemu go zaprojektować – mówi w portalu Politechniki Warszawskiej Paweł Karczewski. Unique dostępny jest na Kickstarterze w kilku wariantach cenowych. Dla pierwszych osób wspierających kampanię możliwy do nabycia już od 139 dolarów za pasek.

Pasek, który zamienia dowolny zegarek w smartwatcha to pomysł dwóch absolwentów Wydziału Mechatroniki PW: Pawła Karczewskiego oraz Patryka Lamprechta. Inżynierowie wpadli na pomysł, by elastyczny moduł elektroniki schować w pasku, a do sygnalizacji wykorzystywać diodę LED oraz wibracje. To umożliwia połączenie nowoczesnej elektroniki i klasycznych zegarków. Plusy takiego rozwiązania dostrzegają także producenci zegarków i, jak zdradzają twórcy Unique, są już pierwsze firmy zainteresowane tym urządzeniem.

Unique zapewnia takie funkcje jak powiadomienia z telefonu, monitorowanie aktywności, selekcję odbieranych informacji czy kontrolę przy pomocy gestów. – Unique pozwoli odrzucić niewygodną rozmowę telefoniczną podczas spotkania, przez szybkie tapnięcie paska, czy też powiadomi Cię o oddaleniu się od telefonu, dzięki czemu nie zapomnisz zabrać go ze sobą – mówi Paweł Karczewski. – Informacje pochodzące z Unique wyświetlane są na ekranie telefonu, ale także i na samym pasku, przy pomocy wielokolorowej diody. Przekłada się to na mniejszy pobór energii, a przez to na wzrost czasu pracy na jednym ładowaniu – dodaje Patryk Lamprecht.

Pasek współpracuje z aplikacją przygotowaną zarówno na system iOS, jak i Android. Unique można spersonalizować zarówno jeśli chodzi o oferowane funkcje, jak i wygląd paskaŹródło: © uBirds, Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1