reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 października 2015

Sony i Toshiba: wstępne porozumienie w sprawie przejęcia

Tym samym nieoficjalne staje się oficjalne: Toshiba zamierza sprzedać Sony swój biznes sensorów.
Podpisany dokument nie jest jeszcze wiążący, ale firmy potwierdziły, że negocjują sprzedaż zakładu produkcyjnego firmy Toshiba znajdującego się w japońskim Oita. Fabryka stałaby się własnością Sony Semiconductor Corporation i przeznaczona byłaby głównie pod produkcję czujników obrazu CMOS. Rozmowy obejmują także transfer około 1 100 pracowników firmy Toshiba, którzy mieliby przejść do pracy w Grupie Sony.

Przejęcie umożliwi Sony dalszy rozwój na rynku czujników obrazu, na którym już teraz gra pierwsze skrzypce, kontrolując około 40% tego rynku.

Jak informują firmy, umowa ma zostać podpisana do końca tego roku, a cała transakcja ma zostać sfinalizowana do końca marca 2016 roku. Według wcześniejszych doniesień anonimowego informatora związanego ze sprawą wartość transakcji to koło 166 mln USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2