reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gingergirl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 października 2015

Umowa INNOventure i INNOAGH

Fundusz inwestycyjny INNOventure i spółka Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH podpisały umowę o współpracy. To szansa dla naukowców na wprowadzenie ich projektów na rynek
Celem porozumienia jest inwestowanie - na wczesnym etapie rozwoju - w innowacyjne przedsięwzięcia, w tym w projekty badawczo-rozwojowe oraz spółki spin-off posiadające unikalne technologie, bazujące na własności intelektualnej powstającej na AGH.

INNOAGH to spółka celowa Akademii Górniczo-Hutniczej, która odpowiada za komercjalizację wyników badań poprzez tworzenie oraz inwestowanie w innowacyjne przedsiębiorstwa zakładane przez pracowników AGH w oparciu o technologie

Wspólne przedsięwzięcie funduszu INNOventure i spółki celowej uczelni INNOAGH to duża szansa dla naukowców na wprowadzenie ich projektów na rynek.
powstające na uczelni. Spółce udało się już wprowadzić na rynek trzynaście innowacyjnych spółek spin-off, których produkty i usługi bazują na własności intelektualnej AGH.

INNOventure jest funduszem inwestycyjnym, który powstał przy współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa. Fundusz prowadzi działalność w zakresie współfinansowania rezultatów prac badawczo-rozwojowych w fazach Proof-of-Principle (PoP) i Proof-of-Concept (PoC) w celu zwiększenia ich podaży i atrakcyjności dla inwestorów kapitałowych oraz branżowych.

W ramach współpracy INNOAGH będzie identyfikować, selekcjonować i przeprowadzać wstępną analizę prowadzonych lub zakończonych prac naukowo-badawczych, które mają realne szanse na odniesienie sukcesu rynkowego. Przedstawiciele INNOventure przeprowadzą z kolei analizę biznesową wytypowanych przez INNOAGH projektów i, w przypadku pozytywnej weryfikacji pomysłu, opracują strategię jego rozwoju oraz wskażą źródła finansowania. Kolejnym krokiem będzie wspólne powołanie spółki spin-off, która rozwinie projekt i wprowadzi go na rynek. W umowie zawartej między INNOventure a INNOAGH przedstawiona została transparentna ścieżka postępowania, która opisuje kolejne kroki rozwoju nowych spółek, a także zabezpiecza własność intelektualną i interesy AGH oraz twórców.

Umowa pomiędzy INNOventure a Krakowskim Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH została podpisana 21 października 2015 roku.

Źródło: AGH

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2