reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robwilson39 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 października 2015

BSH zatrudni około 500 osób w Łodzi

Firma BSH zamierza zwiększyć w przyszłym roku produkcję pralek, zmywarek i suszarek w 3 łódzkich fabrykach, co przełoży się na kilkaset stanowisk pracy.
BSH chce także rozwijać swoje sektory IT, księgowy, HR oraz R&D. Jak powiedział Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, każdego roku firma BSH inwestuje 100 mln PLN w swoje portfolio produkcyjno-usługowe. Z ponad 3 tysięcy pracowników koncernu 2/3 zatrudnionych jest w Łodzi, a firma w 2016 roku chce przeznaczyć na rozwój 160 mln PLN i będzie potrzebować nowych kadr inżynierów, techników i monterów – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Łodzi.

BSH zamierza do 2020 roku podwoić sprzedaż, a co za tym idzie – produkcję. Łódzkie zakłady mają odegrać ważną rolę w realizacji tego planu.

Fabryka pralek BSH w Łodzi została oficjalnie otwarta w 1998 roku. Zakład rozbudowano w 2002 roku o fabrykę zmywarek. Magazyny w Łodzi zaopatrują rynki europejskie, natomiast nowe Centrum Logistyczne w Bukowcu służy za miejsce przeładunku produktów przeznaczonych na polski rynek. W 2005 oficjalnie otwarto kolejną inwestycję BSH w Łodzi – fabrykę suszarek do ubrań, powstałą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W 2007 BSH uruchomiło w Polsce Centrum Badań i Rozwoju Suszarek oraz Centrum Usług Informatycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1