reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LPNT Przemysł elektroniczny | 26 października 2015

Polski Klaster IoT będzie rósł w siłę

W działalność Polskiego Klastra Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy zaangażowanych jest 35 podmiotów, ale ta liczba będzie rosła.
- Prowadzone są zaawansowane rozmowy z innymi podmiotami, m. in. dużym graczem z rynku usług teleinformatycznych, który również pragnie przystąpić do naszej inicjatywy. Niewątpliwie liczba podmiotów będzie sukcesywnie rosnąć tak prężnie jak rozwija się cała idea IoT – poinformował Tomasz Małecki, prezes zarządu Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

22 września w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie Lubelski Park Naukowo-Technologiczny SA (LPNT) zainicjował powstanie Polskiego Klastra Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy. Na spotkaniu został wybrany zarząd Klastra w skład którego weszli przedstawiciele firm, uczelni, instytutów, instytucji otoczenia biznesu oraz funduszy kapitałowych. Wspólnie przedyskutowano i ustalono plan działania na najbliższe miesiące.

W sumie w działalność Klastra zaangażowanych jest na starcie 35 podmiotów z całej Polski. Wśród nich znaleźli się m.in. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Warszawska, Politechnika Białostocka, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, Starter Gdański, Fundusz Satus Venture, SpeedUp Group oraz związane z nimi startupy z branży Internet of Things.

Polski Klaster Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Do tej pory wszystkie firmy, uczelnie i instytucje otoczenia biznesu zainteresowane IoT nie miały wspólnej przestrzeni do współpracy. Jak podkreślał Tomasz Małecki, nowy Klaster ma wypełnić tę lukę. - Rynek dynamicznie rośnie a Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, jako instytucja prężnie działająca na rynku nowych technologii oraz start-upów, pragnie tworzyć spójny ekosystem, który przyniesie korzyści nie tylko firmom zaangażowanym w jego budowę, ale całej Polsce – mówił prezes LPNT. - Obecnie można nas wszystkich potraktować jako wizjonerów jednak czerpiemy z najlepszych światowych trendów. Liczby nie kłamią, wizja "internetu rzeczy" zmieni całkowicie działalność wielu gałęzi przemysłu, zarówno konsumenckich jak i korporacyjnych – stwierdził Tomasz Małecki.© LPNT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-2