reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LPNT Przemysł elektroniczny | 26 października 2015

Polski Klaster IoT będzie rósł w siłę

W działalność Polskiego Klastra Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy zaangażowanych jest 35 podmiotów, ale ta liczba będzie rosła.
- Prowadzone są zaawansowane rozmowy z innymi podmiotami, m. in. dużym graczem z rynku usług teleinformatycznych, który również pragnie przystąpić do naszej inicjatywy. Niewątpliwie liczba podmiotów będzie sukcesywnie rosnąć tak prężnie jak rozwija się cała idea IoT – poinformował Tomasz Małecki, prezes zarządu Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

22 września w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie Lubelski Park Naukowo-Technologiczny SA (LPNT) zainicjował powstanie Polskiego Klastra Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy. Na spotkaniu został wybrany zarząd Klastra w skład którego weszli przedstawiciele firm, uczelni, instytutów, instytucji otoczenia biznesu oraz funduszy kapitałowych. Wspólnie przedyskutowano i ustalono plan działania na najbliższe miesiące.

W sumie w działalność Klastra zaangażowanych jest na starcie 35 podmiotów z całej Polski. Wśród nich znaleźli się m.in. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Warszawska, Politechnika Białostocka, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, Starter Gdański, Fundusz Satus Venture, SpeedUp Group oraz związane z nimi startupy z branży Internet of Things.

Polski Klaster Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Do tej pory wszystkie firmy, uczelnie i instytucje otoczenia biznesu zainteresowane IoT nie miały wspólnej przestrzeni do współpracy. Jak podkreślał Tomasz Małecki, nowy Klaster ma wypełnić tę lukę. - Rynek dynamicznie rośnie a Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, jako instytucja prężnie działająca na rynku nowych technologii oraz start-upów, pragnie tworzyć spójny ekosystem, który przyniesie korzyści nie tylko firmom zaangażowanym w jego budowę, ale całej Polsce – mówił prezes LPNT. - Obecnie można nas wszystkich potraktować jako wizjonerów jednak czerpiemy z najlepszych światowych trendów. Liczby nie kłamią, wizja "internetu rzeczy" zmieni całkowicie działalność wielu gałęzi przemysłu, zarówno konsumenckich jak i korporacyjnych – stwierdził Tomasz Małecki.© LPNT
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-1