reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© joingate dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 października 2015

Mitsubishi Electric przejmuje połowę udziałów MEDCOM

Mitsubishi Electric Corporation ogłosił, iż przejmuje pakiet 49 procent udziałów warszawskiego producenta urządzeń dla trakcji elektrycznej, MEDCOM Sp. z.o.o.
Przejęcie ma na celu wzmocnienie pozycji Mitsubishi Electric na europejskim rynku urządzeń dla kolejowych pojazdów elektrycznych w Europie. Zamiarem obu firm jest podniesienie sprzedaży poprzez wzajemnie wykorzystanie wypracowanych przez obu partnerów kanałów sprzedaży. Celem Mitsubishi Electric jest osiągniecie sprzedaży na rynku transportowym na poziomie 174 mln USD do marca 2021.

MEDCOM z siedzibą w Warszawie, zajmuje się projektowaniem, produkcją, instalacją oraz serwisem nowoczesnych urządzeń energoelektronicznych, przeznaczonych dla energetyki i przemysłu, trakcji elektrycznej oraz wojska. Firma cieszy się mocną pozycją rynkową w Europie wschodniej, w tym w szczególności na rynku polskim. W roku 2014 MEDCOM osiągnął 242 mln PLN obrotu i zatrudnia obecnie około 200 osób.

Finalizacja transakcji jest uzależniona od zgody Urzędu Antymonopolowego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1