reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 października 2015

Ericsson zamierza przejąć Ericpol

Ericsson zamierza przejąć działalność swojego długoletniego dostawcy i dewelopera oprogramowania, firmy Ericpol. Do firmy Ericsson w Polsce i na Ukrainie dołączy około 2000 pracowników.
Ericsson zakończył wstępny etap przejęcia udziałów i działalności firmy Ericpol w Polsce i na Ukrainie. Ericpol jest firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania telekomunikacyjnego oraz dostawcą dla Ericsson z 20-letnią historią współpracy. Jak dotąd jej największym klientem była firma Ericsson. W zmieniającej się branży, w której działa Ericsson, przejęcie to stworzy możliwość zabezpieczenia głównych kompetencji i wiedzy zgromadzonej w ciągu wielu lat współpracy.

Do załogi Ericsson dołączy około 2000 pracowników Ericpol. Zakończenie procedur związanych z przejęciem przewidywane jest na pierwszy kwartał 2016 roku.

- Wraz z zamierzonym przejęciem działalności firmy Ericpol w Polsce i na Ukrainie, Ericsson zyskuje znakomicie zintegrowane kompetencje w obszarze technologii radiowej, chmury oraz IP, pozwalające na utrzymanie ciągłości biznesowej. Ericpol dostarcza również potencjał teleinformatyczny dla rynków związanych z komunikacją oraz innych obszarów tj. branża motoryzacyjna, automatyzacja, bankowość, ochrona zdrowia i administracja – informuje firma w komunikacie.

Ericsson jest obecny w Polsce od około 111 lat. Po sfinalizowaniu zapowiadanego przejęcia, Ericsson będzie zatrudniać ponad 2500 pracowników w Polsce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1