reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nyul dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 października 2015

Te firmy reprezentują polski sektor ICT w Mediolanie

Firmy Digital Core Design, Game Technologies, Ifinity HQ, InPhoTech, MGGP Aero, Sportovia, OMNI3D i OORT Europe reprezentuja Polskę podczas Tygodnia Polskiej Branży ICT w Mediolanie.
Zgodnie z przewidywaniami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w 2020 roku sektor ICT w Polsce, dzięki zaangażowaniu między innymi środków unijnych, może odpowiadać nawet za 15 proc. polskiego PKB. Polska promuje sektor ICT na Expo 2015 w Mediolanie, organizując Tydzień Polskiej Branży ICT w dniach 12-18 października 2015 roku. Przy wyborze 8 firm reprezentujących nasz kraj, kluczowym kryterium była innowacyjność zgłoszonych projektów na rynku polskim i międzynarodowym oraz zgodność projektu z tematyką Tygodnia ICT na Expo.

Założona przez Patryka Strzelewicza firma Game Technologies zaprezentuje interaktywny kontroler do gier, łączący się z tabletami za pomocą funkcji Bluetooth, czyli słynną kostkę DICE+. Digital Core Design, firma mogąca pochwalić się stworzeniem najszybszego procesora na świecie – DQ80251, w Mediolanie przedstawi pierwszy polski procesor 32-bitowy D32PRO, dostarczany w formie kodu źródłowego. Słynąca m.in. z projektu Virtualna Warszawa firma Ifinity HQ zaprezentuje Geos – system operacyjny dla biznesu i instytucji rządowych do tworzenia nawigacji wewnątrz budynków i zarządzania inteligentnymi czujnikami. Z kolei InPhoTech przedstawi zaawansowane struktury światłowodów fotonicznych dla innowacyjnych sieci telekomunikacyjnych, wykorzystujące nowe materiały oraz rozwój i optymalizację technologii wytwarzania światłowodów specjalnych. Tarnowskie przedsiębiorstwo MGGP Aero przedstawi ukosne.pl, czyli metodę przygotowywania dynamicznych map wykorzystującą technologię lotnicznych zdjęć ukośnych, która pozwala na ocenę nachylenia dachów pod kątem instalacji fotowoltaicznych czy walorów terenu pod inwestycje.

Technologie mobilne będzie prezentować Sportovia, która wraz z zespołem programistów, zawodowych sportowców, trenerów i specjalistów żywienia stworzyła platformę komunikacji dla entuzjastów aktywności fizycznej. OMNI3D zaprezentuje drukarkę 3D Factory 2.0 – Production, system wyróżniający się wyjątkową precyzją wymiarową wydruku, przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Działająca w sektorze internetu rzeczy firma OORT Europe opracowała unikalną technologię umożliwiającą przekształcenie dowolnego urządzenia elektronicznego w inteligentny i samouczący się sprzęt.

Źródło: web.gov.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2