reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© luchschen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 października 2015

PIT-RADWAR kupił supernowoczesne stanowiska do badania anten

PIT-RADWAR podpisał z firmą Tespol, polskim przedstawicielem MVG (Microwave Vision Group), kontrakt na stanowiska do badania anten. Wartość zamówienia to około 9 mln EUR.
PIT-RADWAR w ciągu 18 miesięcy otrzyma kompletne stanowiska służącą do pomiaru anten. Urządzenia będą stanowiły wyposażenie hali badań w Kobyłce pod Warszawą. Inwestycja, w postaci dwóch komór bezechowych wraz z wyposażeniem, pozwoli na pomiary charakterystyk anten radarowych oraz kompatybilności elektromagnetycznej.

Realizacją zamówienia zajmą się firmy ORBIT/FR Europe oraz polski partner MVG – firma Tespol.

- To wyjątkowy projekt, nie tylko na skalę Europy, ale i świata. Obejmuje zakup dwóch niezależnych komór bezechowych – jednych z największych w Europie – z kompletnym wyposażeniem pomiarowym. Komory pozwolą nam na badania i testy różnych typów anten oraz na badania kompatybilności elektromagnetycznej dużych obiektów, takich jak systemy radarowe i czołgi – komentuje Ryszard Kardasz, prezes PIT-RADWAR.

W lipcu tego roku Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło, że przeznaczy 44 mln PLN z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorstw na budowę i wyposażenie stanowiska do badań anten radarów wojskowych i EMC w komorze bezechowej. Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla strategii rozwoju spółki PIT-RADWAR z grupy PGZ w obszarze radarów wojskowych, wykorzystujących nowoczesne systemy antenowe – informowało wówczas ministerstwo.

Firma Microwave Vision Group (MVG) została utworzona w marcu 2008 roku poprzez połączenie firm będących liderami rozwiązań dla technologii mikrofalowej: SATIMO, ORBIT/FR, AEMI oraz Rainford EMC Systems.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2