reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Blueanker Przemysł elektroniczny | 06 października 2015

ACTION stawia na rozwój internetu rzeczy

Firma ACTION podjęła decyzję o utworzeniu nowej spółki Action Innovative Solutions zajmującej się rozwojem branży beaconów.
Rynek beaconów oparty jest na koncepcji Internet of Things. To jeszcze raczkująca, ale jedna z najbardziej perspektywicznych dziedzin branży IT. Beacony to małe nadajniki sygnału radiowego, które mogą komunikować się z naszymi smartfonami. Te rozwiązania zaczynają zdobywać coraz większe zainteresowanie klientów. Beacony możemy spotkać już w muzeach, centrach handlowych i na lotniskach.

- W branży IT działamy od niemal 25 lat i wyznaczamy kierunki jej rozwoju. Interesują nas nowości technologiczne, które mają szanse zmienić obraz rynku. Z tego względu zdecydowaliśmy się zainwestować w Action Innovative Solutions, która będzie zajmowała się kreowaniem i dystrybucją rozwiązań wykorzystujących Bluetooth Smart. Naszym partnerem w tym obszarze jest firma Saval Piotr Olejak – komentuje Edward Wojtysiak, wiceprezes zarządu ACTION SA.

Sztandarowym produktem Action Innovative Solutions jest system Blueanker czerpiący z najnowszych osiągnięć technologii mobilnych. Urządzenie w prosty sposób zmienia miejską przestrzeń w przyjazne strefy służące członkom społeczności do zabezpieczenia pojazdów takich jak rowery, samochody czy motocykle. Blueanker beacon będący integralną częścią zestawu, odgrywa rolę uniwersalnego, osobistego zabezpieczenia zarówno dla indywidualnego konsumenta, jak i klienta biznesowego. Autonomiczny nadajnik wyposażony w sensory MEMS pozwala nadzorować wszystko to co dla użytkownika najważniejsze. Funkcjonalności wykorzystywane w aplikacji mobilnej umożliwiają m.in. rejestrowanie ruchu, monitorowanie wyjścia z bezpiecznej strefy czy tworzenie społeczności wirtualnej stale rozwijającej projekt.

Grupa ACTION SA jest dystrybutorem sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz producentem sprzętu komputerowego. Od 2006 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Założona w 2009 roku firma Saval Piotr Olejak działa w branży systemów bezpieczeństwa opartych na technologii Bluetooth Smart. Nadajnik © Blueanker pozwala łączyć z internetem rzeczy nawet najprostsze przedmioty, które stają się integralną częścią systemu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2