reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Google Przemysł elektroniczny | 05 października 2015

Żegnaj Google, witaj Alphabet!

To już oficjalne: Google jest jedną z firm należących do koncernu Alphabet.
Zmiany strukturalne ogłoszone w sierpniu mają na celu oddzielenie głównej działalności (która pozostanie domeną spółki pod nazwą Google), od przedsięwzięć typu autonomiczne samochody, soczewki kontaktowe umożliwiające pomiar poziomu glukozy czy balony dostarczające internet. Częścią koncernu Alphabet będzie także m.in. Google Sidewalks Labs, czyli firma działająca na rzecz technologii poprawiającej infrastrukturę miast. Jednym z projektów, którymi zajmuje się Sidewalks Labs jest dostarczenie darmowego dostępu do WiFi w miastach.

Na czele Alphabetu stoją Larry Page oraz Sergey Brin, notomiast szefem nowego Google jest Sundar Pichai.

Inwestorzy są zadowoleni z decyzji koncernu, ponieważ podział umożliwi im większą przejrzystość wyników finansowych osiąganych z głównej działalności Google, obejmującej m.in. wyszukiwarkę, Androida i mapy – pisze Reuters.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1