reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IoT Security Foundation Przemysł elektroniczny | 29 września 2015

Powstała organizacja na rzecz bezpieczeństwa urządzeń IoT

Ponad 30 firm hi-tech, wliczając w to spółki Intel, Siemens czy Infineon, utworzyło organizację non-profit, która ma zadbać o poprawę bezpieczeństwa działania urządzeń podłączonych do sieci.
Internet rzeczy (Internet of Things, IoT) wkracza coraz odważniej w nasze życie, ale też coraz głośniej mówi się o kiepskim poziomie bezpieczeństwa urządzeń podłączonych do sieci. Przykłady można mnożyć: hakowanie samochodu, którego kierowca traci kontrolę nad pojazdem, możliwość przejęcia kontroli nad systemami ogrzewania w domach, a nawet wyciek danych z elektronicznej niani.

Dlatego inicjatorzy przedsięwzięcia Internet of Things Security Foundation chcą zachęcać firmy produkujące inteligentne gadżety o położenie większego nacisku na kwestie bezpieczeństwa, już na etapie projektowania hardware'u. Uroczyste rozpoczęcie działalności miało miejsce 23 września tego roku. Wśród firm i organizacji, które będą aktywnie działać, by urządzenia IoT były bardziej odporne na cyberataki są m.in. Intel, Infineon, Siemens, Tokyo Electron, uBlox, Vodafone, Broadcom i Uniwersytet w Greenwich.

A oto grafika przedstawiająca perspektywy dla IoT wg Infineona:


© Infineon

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1