reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ritex Przemysł elektroniczny | 22 września 2015

Polacy chcą dostarczać paczki przy pomocy dronów

Polskie przedsiębiorstwo Ritex właśnie zabiera się do testów dronów, które jako pierwsze w Europie będą w stanie przenosić ładunki o masie 3 kg.
Nad koncepcją wykorzystywania dronów jako kurierów będą pracować Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce (INTL), czyli patron merytoryczny firmy Ritex oraz Politechnika Wrocławska. Właśnie w miniony piątek, podczas spotkania Niemieckiego Stowarzyszenia Logistycznego BVL International w siedzibie BASF w Warszawie, Ritex zaprezentował swój pierwszy koncepcyjny dron do przenoszenia paczek.

Współpraca dotycząca projektu “Drones in Logistics” dla PHU Ritex została formalnie nawiązana 27 sierpnia, w Politechnice Wrocławskiej. Ritex zamierza utworzyć centrum logistyczne na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W podstrefie Legnickie Pole powstanie wielofunkcyjne centrum badawczo-rozwojowe oraz park technologiczny z inkubatorem przedsiębiorczości Ritex. Deklarowane nakłady inwestycyjne w strefie wynoszą 28 mln PLN, firma planuje utworzyć 50 miejsc pracy. Przedsiębiorstwo zakupiło grunt o powierzchni ponad 3 ha.

- W Polsce jeszcze nikt nie zajmuje się tym tematem (...). Chcemy być firmą, która wyjdzie krok naprzód – mówi Arkadiusz Żurek, prezes Instytutu Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce. Jak zauważa przedstawiciel INTL, na razie jednym z głównym problemów jest brak uregulowań prawnych odnośnie używania dronów. Oto cała wypowiedź dyrektora INTL Arkadiusza Żurka na temat projektu dotyczącego wykorzystania bezzałogowców do transportu paczek.---
Źródło: Ritex, INTL, Legnicka SSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2