reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 września 2015

W Polsce powstał klaster IoT

We wrześniu w Warszawie Lubelski Park Naukowo-Technologiczny (LPNT) zainicjował powstanie Polskiego Klastra Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy. Jest to pierwszy klaster tej branży w Polsce.
- Do tej pory wszystkie firmy, uczelnie i instytucje otoczenia biznesu zainteresowane IoT nie miały wspólnej przestrzeni do współpracy. Klaster ma wypełnić tę lukę - mówił podczas rozpoczęcia Tomasz Małecki, prezes LPNT.

Chęć udziału w Klastrze potwierdzili m.in. Politechnika Warszawska, fundusz Satus Venture, SpeedUp Group oraz związane z nimi startupy z branży Internet of Things. Wśród obecnych na spotkaniu inauguracyjnym byli także przedstawiciele firmy Pixel, Grinn, Evatronix, Telmor oraz Politechniki Gdańskiej. W sumie w działalność Klastra zaangażowanych będzie ponad 30 jednostek.

Do połowy listopada zostanie przygotowana strategia działania klastra, a pierwsze wydarzenia i konferencje związane z IoT planowane są na drugi kwartał 2016 roku.

Polski Klaster Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy powstał jako dobrowolne porozumienie przedsiębiorców, jednostek naukowych i naukowo-badawczych oraz instytucji otoczenia biznesu, którzy chcą współpracować na rzecz zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności Polski w kluczowym obszarze, jakim jest dziś internet rzeczy (IoT – Internet of Things).Foto: © LPNT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1