reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Warszawska Przemysł elektroniczny | 21 września 2015

Nowe laboratoria dla elektroników na PW

Gmach Elektroniki Politechniki Warszawskiej został rozbudowany o ponad 5 tys. m kw. Budżet projektu wynosił 52,18 mln PLN.
Projekt „Rozbudowa Wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej oraz utworzenie sieci laboratoriów badawczych” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W ramach projektu rozbudowano gmach Elektroniki o ponad 5 tys. m kw powierzchni, przeznaczonej w całości na kompleks 28 nowoczesnych laboratoriów dydaktycznych w których realizowane będą zajęcia kursowe ze studentami wszystkich kierunków. Zmodernizowane laboratoria zostały wyposażone w ponad 2,5 tys. nowych urządzeń laboratoryjnych, komputerów i licencji na specjalistyczne oprogramowanie.

Wśród nowo otwartych laboratoriów są m.in. laboratorium technologii kosmicznych, wirtualnej rzeczywistości czy elektroniki analogowej i szybkiej techniki impulsowej i cyfrowej.

- Nowa przestrzeń została w całości zaaranżowana dla potrzeb zajęć praktycznych. Kształcenie inżynierów wymaga zapewnienia dostępu do nowoczesnych urządzeń, stanowisk pomiarowych i oprogramowania, ponieważ niezbędna jest równowaga między teorią a zajęciami laboratoryjnymi. Dzięki realizacji projektu Wydział wzbogacił się o ultranowoczesny kompleks laboratoryjny dedykowany kształceniu studentów – czytamy w komunikacie Politechniki Warszawskiej.

- W takich laboratoriach chce się pracować, lepiej się myśli, a młodzi ludzie chętniej przychodzą na uczelnię, bo widzą, że mają warunki porównywalne do tego, co jest na świecie - mówiła w wystąpieniu marszałek Sejmu Małgorzata Maria Kidawa-Błońska. - Tutaj nauka polska pokazuje, że możemy zmieniać świat w różnych obszarach. Mówi się, że wchodzimy w trzecią rewolucję przemysłową. Myślę, że tutaj, na tym wydziale możemy o tym mówić najpełniej – dodała.

---
Źródło: © Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2