reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beaniebeagle dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 września 2015

Polska Agencja Kosmiczna na Pradze?

Zarząd dzielnicy prowadzi negocjacje z Polską Agencją Kosmiczną, aby ta otworzyła swój oddział na Pradze – informuje portal przegladpraski.pl.
– Od kilku miesięcy prowadzimy rozmowy z przedstawicielami Polskiej Agencji Kosmicznej. Na Pradze swoje siedziby powinny mieć ważne państwowe instytucje. To podnosi nasz prestiż, a dzielnica przyciąga poważnych inwestorów, którzy przyczyniają się do rozwoju Pragi – tłumaczy Dariusz Kacprzak, wiceburmistrz dzielnicy.

Z pewnościa jednym z bardziej znanych ośrodków powstających na Pradze jest Google Campus. Campus Warsaw dołączy do międzynarodowej sieci kampusów w Londynie, Tel Awiwie i Seulu, kolejne powstaną w Madrycie i Sao Paulo.

Polska Agencja Kosmiczna również mogłaby wnieść nieco życia do dzielnicy. Agencja oficjalnie rozpoczęła działalność 10 lipca tego roku i obecnie jest w fazie organizacyjnej. Główna siedziba PAK mieści się Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Najważniejszymi zadaniami agencji jest zaangażowanie w działalność wspierającą polską obronność i bezpieczeństwo przy pomocy technik i technologii kosmicznych, a także polskiej administracji - poprzez zapewnienie dostępu do danych i serwisów związanych z wykorzystaniem satelitarnych systemów nawigacyjnych i obserwacji Ziemi.

Agencja realizuje zadania w zakresie badań i rozwoju techniki kosmicznej, w tym inżynierii satelitarnej oraz zastosowania dla celów użytkowych, gospodarczych, obronnych, bezpieczeństwa państwa oraz naukowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2