reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bernardo varela dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 września 2015

Intel angażuje się w prace nad komputerami kwantowymi

Firma Intel oraz Instytut Kwantowy Uniwersytetu Technicznego w Delft (QuTech) uzgodniły warunki dziesięcioletniej współpracy dotyczącej rozwoju komputerów kwantowych.
W ramach porozumienia Intel wesprze QuTech kwotą około 50 mln USD oraz udostępni swoje doświadczenie i wiedzę, a także zapewni pomoc ekspertów i zasoby materiałowe.

Głównym wyzwaniem, jakie stanie przed rozwojem technologii kwantowych w nadchodzących dekadach i osiągnięciem takich celów jak stworzenie komputera kwantowego, jest skalowanie. Trudność polega na stworzeniu skomplikowanych struktur z wykorzystaniem olbrzymiej liczby kwantowych bitów. Partnerstwo umożliwi nam połączenie naszej naukowej wiedzy z najlepszym doświadczeniem inżynierskim w branży komputerowej - mówi Lieven Vandersypen, naukowiec z QuTech.

Naukowcy QuTech mają już doświadczenie w pracach nad komputerami kwantowymi, maszynami działającymi w oparciu o “kubity”, które w przeciwieństwie do poczciwych bitów nie mają ustalonego stanu “O” lub “1”. Kubitami są cząstki elementarne, np. fotony lub elektrony. Pojedynczy wynik obliczeń komputera kwantowego będzie niepewny. Aby uzyskać prawidłowy wynik, trzeba wykonać całą serię obliczeń i dopiero ich średnia wartość z dużą dokładnością określi prawidłowy wynik – tym dokładniejszy, im więcej komputer dokona obliczeń.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1