reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© albert lozano dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 września 2015

IBM oraz ARM współpracują w obszarze IoT

IBM ogłosiło rozwój swojej platformy przeznaczonej dla internetu rzeczy (Internet of Things, IoT) - IBM IoT Foundation – poprzez integrację z rozwiązaniami ARM.
Platforma IBM IoT Foundation umożliwia obecnie współpracę z rozwiązaniami embedded firmy ARM. To połaczenie pozwoli na zbieranie, analizowanie i przetwarzanie olbrzymich zbiorów danych pozyskiwanych przez różnego rodzaju czujniki i urządzenia monitorujące. Integracja rozwiązań IBM i ARM umożliwi automatyczną rejestrację układów wbudowanych firmy ARM na plaformie IBM IoT Foundation, a nastepnie łączenie z centrami analitycznymi IBM.

- Wdrażanie technologii IoT powinno być łatwe, bezpieczne i skalowalne, by stanowiło naturalny rozwój działalności firmy – komentuje Krisztian Flautner, dyrektor generalny biznesu IoT w ARM. – Dzięki współpracy z IBM jako pierwsi dostarczymy zunifikowane układy scalone do rozwiązań chmurowych, przeznaczone dla platform oferowanym przedsiębiorstwom. Takie narzędzia z łatwością odmienią sposób działania i rodzaj oferowanych usług w firmie dowolnej wielkości – dodaje Flautner. Producenci elektroniki mogą wdrażać usługi chmurowe firmy IBM w dowolnych aplikacjach IoT, łącząc z siecią przeróżne urządzenia, od zmywarek i telewizorów smart, po sprzęt audio.

IBM poinformował także, że pierwsza z serii usług chmurowych IoT będzie skierowana dla sektora elektroniki. Usługa umożliwi producentom elektroniki zbieranie danych z poszczególnych sensorów i analizowanie ich w czasie rzeczywistym, w połączeniu z innymi danymi.

---
Źródło: IBM

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1