reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 września 2015

List intencyjny PCO i Raytheon

Podczas MSPO 2015 firmy PCO SA oraz Raytheon podpisały list intencyjny w sprawie systemów obserwacyjnych i celowniczych.
Prace skupią się na urządzeniach noktowizyjnych i celownikach termowizyjnych. Przewidywane obszary współpracy to m.in.:
  • projektowanie, opracowanie i produkcja ulepszonych gogli noktowizyjnych;
  • zaawansowane rozwiązania zwiadowcze, obserwacyjne i celownicze;
  • przygotowanie koncepcji, opracowanie, produkcja i testy optyki, elementów procesora wideo oraz innych komponentów sprzętowych związanych z przyszłymi rozwiązaniami elektrooptycznymi/działającymi na podczerwień;
  • istniejące produkty i zdolności produkcyjne obu stron w ramach potencjalnych kontraktów podwykonawczych.
- PCO S.A. do tej pory samodzielnie rozwijało produkty bazujące na technologii noktowizyjnej i termowizyjnej w tym dla pojedynczego żołnierza. Jakość i poziom techniczny tych produktów zostały zauważone przez partnera amerykańskiego. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zapoznać się z osiągnięciami firmy Raytheon oraz połączyć nasze technologie i umiejętności dla rozwoju tych produktów - mówi Stanisław Natkański, członek zarządu, dyrektor techniczny PCO SA.

PCO SA produkuje urządzenia optoelektroniczne i systemy laserowe do sprzętu wojskowego od ponad 38 lat. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama gogli i monokularów noktowizyjnych, gogli lotniczych i lornetek termowizyjnych, a także celowniki dzienno-nocne i noktowizyjne, celowniki kolimatorowe, peryskopy do różnych pojazdów opancerzonych oraz dalmierze laserowe. Spółka PCO SA należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA.

Firma Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2014 roku 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 tys. pracowników na całym świecie, to lider w zakresie technologii i innowacji, specjalizujący się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Siedziba firmy znajduje się w Waltham w stanie Massachusetts.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2