reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 września 2015

List intencyjny PCO i Raytheon

Podczas MSPO 2015 firmy PCO SA oraz Raytheon podpisały list intencyjny w sprawie systemów obserwacyjnych i celowniczych.

Prace skupią się na urządzeniach noktowizyjnych i celownikach termowizyjnych. Przewidywane obszary współpracy to m.in.:
  • projektowanie, opracowanie i produkcja ulepszonych gogli noktowizyjnych;
  • zaawansowane rozwiązania zwiadowcze, obserwacyjne i celownicze;
  • przygotowanie koncepcji, opracowanie, produkcja i testy optyki, elementów procesora wideo oraz innych komponentów sprzętowych związanych z przyszłymi rozwiązaniami elektrooptycznymi/działającymi na podczerwień;
  • istniejące produkty i zdolności produkcyjne obu stron w ramach potencjalnych kontraktów podwykonawczych.
- PCO S.A. do tej pory samodzielnie rozwijało produkty bazujące na technologii noktowizyjnej i termowizyjnej w tym dla pojedynczego żołnierza. Jakość i poziom techniczny tych produktów zostały zauważone przez partnera amerykańskiego. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zapoznać się z osiągnięciami firmy Raytheon oraz połączyć nasze technologie i umiejętności dla rozwoju tych produktów - mówi Stanisław Natkański, członek zarządu, dyrektor techniczny PCO SA. PCO SA produkuje urządzenia optoelektroniczne i systemy laserowe do sprzętu wojskowego od ponad 38 lat. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama gogli i monokularów noktowizyjnych, gogli lotniczych i lornetek termowizyjnych, a także celowniki dzienno-nocne i noktowizyjne, celowniki kolimatorowe, peryskopy do różnych pojazdów opancerzonych oraz dalmierze laserowe. Spółka PCO SA należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA. Firma Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2014 roku 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 tys. pracowników na całym świecie, to lider w zakresie technologii i innowacji, specjalizujący się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Siedziba firmy znajduje się w Waltham w stanie Massachusetts.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2020 11:11 V15.3.0-1