reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photographerlondon dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 września 2015

Foxconn stawia na rozwój w Czechach

Tajwański gigant w produkcji elektroniki zamierza wydać miliardy koron na ekspansję w Czechach w ciągu następnych trzech lat. Foxconn zatrudni u naszych południowych sąsiadów nawet 2 tys. osób.
Latem tego roku rząd Czech oraz firma Foxconn podpisały porozumienie o współpracy. Foxconn zamierza przeznaczyć 2,5 mld CZK (92,5 mln EUR) na rozwój, a dodatkowe 3,7 mld CZK (137 mln EUR) trafi do zasobów ludzkich, dzięki czemu powstanie nawet 2 tys. nowych miejsc pracy.

Inwestycje Foxconna obejmą m.in. utworzenie centrum badawczo-rozwojowego, które będzie jedyną tego typu placówką firmy w Europie oraz wprowadzanie automatyzacji produkcji w zakładach w miejscowościach Pardubice i Kutna Hora. Ponadto Foxconn planuje zbudowanie centrów danych oraz wykorzystanie kanałów dystrybucyjnych, dzięki czemu powstanie platforma biznesowa umożliwiająca eksport produktów z Czech na rynki ajzatyckie.

- Musimy wdrażać najnowsze technologie, by odnieść globalny sukces. Cyfryzacja i automatyzacja przemysłu oraz idee takie jak Industry 4.0 to najważniejsze zagadnienia, o których dzisiaj się mówi. Dlatego musimy odpowiednio skierować nasze siły, by poradzić sobie na światowym rynku – skomentował Jan Mládek, minister przemysłu i transportu w Czechach.

Foxconn zatrudnia obecnie około 5,5 tys. pracowników w Czechach. Roczna sprzedaż firmy to około 100 mln koron, dzięki czemu Foxconn jest jednym z największych przedsiębiostw w Czechach.

---
Źródło: mpo.cz

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1