reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Modułowo Przemysł elektroniczny | 03 września 2015

Modułowo nawiązuje współpracę z Intelem

Modułowo wkracza w świat internetu rzeczy: start-up w ramach współpracy z Intelem zaprojektował zestaw rozwojowy Modulowo Explore E dla platformy komputerowej Intel Edison, kompatybilnej z Arduino i Linux.
Modułowo, startup technologiczny, producent modułów elektronicznych dla edukacji, budowy i rozwoju urządzeń, ogłosił nawiązanie współpracy z firmą Intel Corporation.

Intel Edison to miniaturowa platforma komputerowa z dwurdzeniowym procesorem, Wi-Fi i Bluetooth, przeznaczona dla projektantów, programistów i firm oferujących rozwiązania związane z internetem rzeczy (ang. Internet of Things, IoT). Zestaw rozwojowy zaproponowany przez Modułowo, rozszerza możliwości platformy, w prosty sposób można dodać moduł GPS, sterownik silników, czujniki, etc. Zwiększa się również zakres zastosowania rozwiązania, ponieważ zestaw może posłużyć do celów edukacyjnych, do nauki programowania, a z drugiej strony, umożliwić szybką budowę prototypu i produkcję nowych rozwiązań.

Szczegóły techniczne

Modulowo Explore E dla Intel Edison zawiera złącze dla platformy Intel Edison, dwa złącza Modulowo duoNECT dla modułów rozszerzających Modulowo Explore, dwa złącza micro USB, w tym USB OTG i konwerter USB/UART, przetwornik analogowo-cyfrowy ADC, 12-bitowy (opcjonalnie 16-bitowy), do pomiarów sygnałów analogowych, interfejsy SPI i I2C, konwerter poziomów napięć, który umożliwi podłączanie do platformy sygnałów o napięciu do +5V, ładowarkę baterii, złącze dla dodatkowego zasilania, diody LED sygnalizujące transmisję UART i zasilanie.

---
Źródło: © Modułowo

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2