reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Open Bionics Przemysł elektroniczny | 04 września 2015

Tania i szybko dostępna protetyczna ręka z drukarki 3D

Dzisiejszy filmik jest w sam raz dla nieprzekonanych i udowadnia, że mariaż druku 3D oraz elektroniki medycznej może zaowocować w spektakularny sposób.
Na świecie jest około 11,4 mln osób po amputacji ręki. Tylko niektórzy z nich mają protezy, część osób używa haków, ale większość nie ma nic. Open Bionics chce to zmienić i pracuje nad tanią robotyczną protezą ręki. Skonstruowanie takiej protezy zajmuje niecałe dwa dni, a jej cena jest wielokrotnie niższa niż przy tradycyjnych rozwiązaniach. Co więcej, inżynierowie brytyjskiej firmy postawili na nietypowy w tej branży wygląd – ich protezy wyróżniają się na tle standardowych rozwiązań, które mają jak najbardziej przypominać prawdziwą rękę. Jaki jest tego efekt? Sami zobaczcie!Proteza Open Bionics może pojawić się w sprzedaży już w 2016 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2