reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cacaroot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 sierpnia 2015

APS Energia rozwinie sprzedaż eksportową

Na celowniku warszawskiej spółki znajdują się coraz to nowe rynki – pierwsza sprzedaż w USA może mieć miejsce jeszcze w tym roku.
APS Energia rozwinęła już sprzedaż na rynkach Czech, Ukrainy, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Turcji czy przede wszystkim Rosji. W przypadku tego ostatniego, największymi klientami spółki są Gazprom czy Rosatom, a udział APS w rynku szacowany jest na 5%. Ambicją spółki jest jednak zdobycie 20% tamtejszego rynku.

W najbliższych planach producent systemów zasilania gwarantowanego ma podbój rynków USA oraz Iranu. Poza ekspansją terytorialną, APS Energia zamierza również zaoferować swoje produkty w nowych sektorach, takich jak trakcja jezdna, sektor obronny, służba zdrowia, energetyka atomowa oraz transport morski.

Najprawdopodobniej przychody spółki w roku 2015 przekroczą 100 mln zł. Szybki rozwój sprzedaży wymaga rozwoju zdolności produkcyjnych: informowaliśmy już wcześniej o budowie zakładu produkcyjnego w Stanisławowie Pierwszym. Ta warta 21.5 mln zł inwestycja podniesie zdolności produkcyjne firmy o 150%. Produkcja ma zostać przeniesiona na nowe miejsce wiosną 2016 r.

Dziś rozpoczęły się też zapisy na nowe akcje spółki, z których wpływy (ok. 8 mln zł) pomogą w realizacji nowego zakładu. Bezpośrednio po zakończeniu oferty APS Energia chce przenieść notowania swoich akcji z NewConnect na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1