reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 sierpnia 2015

PIT-Radwar blisko dużego kontraktu

Inspektorat Uzbrojenia MON zaprosił PIT- Radwar do udziału w negocjacjach na dostawy samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Poprad.
Podpisanie umowy planowane jest do końca roku 2015. Kontrakt ma dotyczyć 77 zestawów, składających się z 4 przeciwlotniczych rakiet Grom (w przyszłości Piorun), zamontowanych na bazie pojazdu Żubr, produkowanego w AMZ - Kutno Sp. z o.o.

Poprad wyposażony będzie w nowoczesne systemy automatycznego śledzenia i przechwytywania celów krajowej produkcji. Zestaw jest przystosowany do współpracy w systemie zautomatyzowanego kierowania obroną przeciwlotniczą, skąd otrzymuje łączami cyfrowymi wskazanie celów do zniszczenia. Do śledzenia celów powietrznych zastosowano kamerę termalną (FLIR), pozwalającą na skuteczne prowadzenie walki w dzień i w nocy. Zestaw jest wyposażony w urządzenie zapytujące „swój-obcy”, co minimalizuje możliwość pomyłkowego zwalczania samolotów własnych i zwiększa autonomię wykorzystania na polu walki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2