reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© edhar yralaits dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2015

Samsung dołącza do Koalicji na rzecz Polskich Innowacji

Samsung, rozwijający na co dzień nowoczesną, polską edukację, będzie wspierał działania koalicji dotyczących zmian społecznych i gospodarczych w Polsce.
Samsung Electronics Polska, organizator m.in. takich programów edukacyjnych jak Mistrzowie Kodowania czy Samsung LABO, dołącza do Koalicji na rzecz Polskich Innowacji, inicjatywy której głównym celem jest zwiększenie dobrobytu Polaków i wykorzystanie ich ogromnego potencjału. Samsung, rozwijający na co dzień nowoczesną, polską edukację, będzie wspierał działania koalicji dotyczących zmian społecznych i gospodarczych w Polsce.

Polska, w rankingu Global Innovation Index 2014, zajmuje obecnie 45 miejsce co czyni ją jednym z najmniej innowacyjnych krajów w Europie, dlatego wszelkie działania na rzecz wzmocnienia pozycji Polski w kontekście innowacji są niezwykle istotne.

Prace członków Koalicji będą odbywać się w czterech grupach tj. Zarządzanie IP, Komercjalizacja Badań, Venture Capital; System Podatkowy a Proces Innowacji; Regulacje Prawne oraz Współpraca Nauki z Biznesem. Wspólna polityka firm i instytucji, które postanowiły dołączyć do Koalicji, znacząco wpłynie na poprawę poziomu życia w Polsce oraz pozwoli zwiększyć wykorzystanie jej potencjału na całym świecie.

W ramach Koalicji na rzecz Polskich Innowacji współpracują obecnie: Intel, PKPP Lewiatan, PwC, Respublica, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, The National Centre for Research and Development, Startup Poland, Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Wardyński i Wspólnicy

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1