reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 sierpnia 2015

MON: bezzałogowce średniego zasięgu dostarczą krajowe zakłady zbrojeniowe

„Taktyczne systemy bezzałogowe klasy „Gryf” jednak mogą być polskie” – napisała WB Electronics na swoim profilu społecznościowym w reakcji na decyzję MON dotyczącą bezzałogowców „Gryf”.
W czwartek, 20 sierpnia, wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przyjął rekomendację sekretarza stanu w MON w sprawie pozyskania bezzałogowych systemów rozpoznawczych klasy taktycznej średniego zasięgu pk. „Gryf”.

Bezzałogowe systemy BSP średniego zasięgu dla polskiej armii dostarczą krajowe zakłady zbrojeniowe. Postępowanie o udzielenie zamówienia będzie prowadzone w trybie konkurencyjnym. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa dostaw Inspektorat Uzbrojenia zaprosi do negocjacji podmioty krajowe zaliczane do grupy przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym – napisało ministerstwo w komunikacie.

Podpisanie umowy planowane jest w drugiej połowie 2016 roku.

Decyzja w sprawie pozyskania BSP klasy MALE w programie pk. „Zefir” zostanie podjęta po ocenie dostępności tych systemów w wyniku przeprowadzenia negocjacji międzyrządowych.

Obydwa systemy mają posiadać zdolności rozpoznawcze oraz możliwość rażenia celów naziemnych.

---
Źródło: MON

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2