reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ilya shahau dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 sierpnia 2015

SK Hynix rozważa inwestycję w nowe fabryki

Południowokoreański producent pamięci zastanawia się nad przeznaczeniem 39 mld USD na zakłady produkcyjne, w kilka dni po tym, jak szef spółki wyszedł z więzienia.
Chey Tae-won, potomek założycieli SK Hynix, opuścił więzienie w piątek w ramach amnestii ogłoszonej przez prezydenta Korei z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Korei Południowej spod okupacji japońskiej. Jak oświadczyła prezydent Korei Park Geun-hye, uwolnienie szefa SK Hynix wspomoże pobudzenie wzrostu gospodarczego kraju. Chey Tae-won został skazany w 2013 roku za wyprowadzenie ponad 40 mln USD ze spółek, którymi zarządzał.

SK Hynix miałby zainwestować w dwie nowe fabryki półprzewodników oraz w jedną, której budowa już się rozpoczęła. Jednak ponieważ plany nie są jeszcze do końca ustalone, jak na razie nie można podać terminów ukończenia inwestycji.

Jak pisze „Financial Times”, analitycy z Seulu zauważają, że ogłoszone plany SK Hynix mogą być efektem nacisków politycznych na firmę, by ta inwestowała w krajową gospodarkę, po uwolnieniu Chey Tae-wona.

---
Źródło: Financial Times

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1